EdTe

 

 

Dr inż. Edward Tertel

Stanowisko:

Adiunkt

tel:

(0-68) 328- 2577

e-mail:

E.Tertel@ibem.uz.zgora.pl

budynek:

A-11

pokój:

302

Specjalizacja dydaktyczna:

·        techniczne środki automatyzacji,

·        automatyka i robotyka,

·        optymalizacja oraz techniki informatyczne w zadaniach inżynierskich,

·        techniki CAD,

·        systemy logistyczne w procesach wytwarzania,

·        inżynieria jakości.

Specjalizacja naukowa:

·        mechanika teoretyczna i stosowana,

·        wytrzymałość i stateczność powłokowych konstrukcji warstwowych w ujęciu analityczno-numerycznym,

·        optymalizacja konstrukcji

·        automatyzacja procesów produkcyjnych.

      Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Naszej Uczelni. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę dydaktyczną i naukową jako asystent. Stopień doktora uzyskał w roku 2003 na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej w dyscyplinie naukowej: Mechanika. Aktualnie jest adiunktem w Zakładzie Automatyzacji Procesów Produkcyjnych.

Działalność dydaktyczna związana jest z zagadnieniami automatyzacji procesów produkcyjnych zarówno głównych (wytwarzania) jak też pomocniczych (systemy logistyczne, zapewnienie jakości) a także szeroko pojętych inżynierskich zastosowań technik informatycznych (CAD, języki programowania, informatyczne metody i narzędzia z zakresu programowania, obliczeń, optymalizacji, modelowania i symulacji zagadnień inżynierskich). Jest opiekunem koła naukowego Mechatronik skupiającego studentów zainteresowanych poszerzaniem wiedzy i umiejętności z zakresu szeroko pojętej automatyzacji.

Zakres tematyczny prowadzonych prac dyplomowych:

·        analiza możliwości automatyzacji/mechanizacji i automatyzacja/mechanizacja procesów produkcyjnych głównych i pomocniczych,

·        projektowanie/dobór urządzeń i wyposażenia w układach zautomatyzowanych i innych wspomagających procesy produkcyjne,

·        optymalizacja w zadaniach inżynierskich,

·        modelowanie i symulacja w zagadnieniach inżynierskich,

·        roboty i manipulatory.

 

      Działalność naukowo-badawcza dotyczy obszaru mechaniki teoretycznej i stosowanej oraz automatyzacji procesów produkcyjnych. Tematyka prowadzonych badań w obszarze mechaniki dotyczy analizy wytrzymałości oraz stateczności powłokowych konstrukcji warstwowych w ujęciu analityczno-numerycznym. Celem jest znalezienie relacji między krytycznymi wartościami obciążeń analizowanych konstrukcji a wybranymi parametrami charakteryzującymi te konstrukcje. Wyniki prowadzonych badań pozwalają na optymalny dobór parametrów konstrukcji, ze względu na jej zdolność do przenoszenia zadanych obciążeń. W obszarze automatyzacji procesów produkcyjnych działalność naukowo-badawcza dotyczy analizy i oceny możliwości stosowania środków automatyzacji w prostych i złożonych systemach wytwarzania.

 

Plan zajęć: Plan

Publikacje: SKEP

Materiały dydaktyczne: WWW

Konsultacje: Środa      11:15-12:45, s. 302, b. A-11.

Dyżur:          Czwartek 09:00-10:30, s. 302, b. A-11.